Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolamanın Yararları

Binanın dış yüzeyinin karma malzemeler kullanılarak kaplanmasıyla tatbik edilen ısı yalıtım uygulamasına dış cephe mantolama denilir. Dış cephenin mantolanması hem eski binaların daha dayanıklı bir hal alması hem de yeni yapıların oluşturulması esnasında kullanılan bir tekniktir. Mantolama, binanın güçlendirilmesi için de yaygın olarak kullanılan metotlardan biridir. Uygulamaya yönelik fiyat almak ve kazanımlarından yararlanmak için sitemiz içerisinde bulunan ücretsiz keşif formu doldurulup irtibat numaralarından firmamızla iletişime geçilebilir. Dış cephe mantolama, adından da anlaşılacağı üzere binanın tüm dış unsurlarının her türlü dış etkenden korunması amacıyla gerçekleştirilen bir uygulamadır. Bununla birlikte, dış cephe mantolamanın genellikle sadece ısı yalıtımı amaçlı yapıldığı söylense de ses, nem ve yangına karşı da uygulamanın etkin koruma sağladığı aşikardır. Dış cephe mantolama, artık binalarda ilk yapım aşamasında yani başlangıçta yapılagelen bir uygulamadır. Böylelikle, binaya ilişkin istenilen etkin koruma daha başlangıç aşamasında sağlanmış olur. Dış cephede etkin bir korumanın uygun malzeme kullanımıyla gerçekleştirilmesi amacıyla yeterince sektörel donanıma sahip, yapmış olduğu işin garantörü ve tecrübesini uygulamalarıyla birleştiren bir firma seçimi yapılması son derece kritik bir mevzudur.

Dış Cephe Mantolama Fiyatları

  • Dış cephe mantolamanın uluslararası standartlara uygun ve ilgili mevzuatın gerektirdiği şekilde yapılmasının faydaları şöyle sıralanabilir:
  • Kış aylarında ısı kayıplarını yaz aylarında da ısı artışını engelleyerek enerji yönünden tasarruf edilmesini sağlar.
  • Sağlıklı ve konforlu bir yaşam alanına zemin hazırlar.
  • Yağmur, kar ve dolu türündeki tüm meteorolojik unsurlardan binayı korur.
  • Dış cephede oluşması muhtemel çatlak ve hasarları önler.

Dış cephe mantolama uygulamasına ilişkin fiyatlar, amacına uygun kullanılan malzemenin kalitesine binaen ve malzeme miktarı ölçüsünde hesaplanır.