Sayılarla Kolay Boyama

Sayılarla Kolay Boyama

Sanat insan için oldukça önemli konuların başında gelmektedir. Özellikle resim sanatı için hemen herkes en güzel işlerini ortaya çıkarmak istemektedir. Eğer sanatla uğraşmayı seviyorsanız o halde sayılarla boyama sizler için en ideal çalışmalardan biri olacaktır. Sayılarla boyama sizler için hem çok kolay bir işlem olacaktır hem de yapmakta olduğunuz sanatı en iyi şekilde ortaya çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle boş zamanlarınızda hobi için sayılarla boyama yapabilirsiniz. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.

Sayılarla Boyama Nedir?

Sayılarla boyama işlemi sandığınızdan daha kolay bir işlemdir. Sadece boya üzerinde yazan sayı ile resim üzerindeki yazan sayıyı iyi şekilde bulmanız gerekir. Daha sonra kağıt üzerinde bulunan sayıyı hangi boyanın sayısı ise onunla boyamanız gerekmektedir. Bu sayede istediğiniz güzellikte kolay ve pratik bir şekilde boyama işlemi yapabilirsiniz.

Sayılarla Boyama Nasıl Yapılır?

  • Sayılarla boyama işlemini yapmak için birkaç püf noktasına dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Bu konuda en fazla dikkate almanız gereken konu ise;
  • Sayıların birbirini tutması gerekir. Yani kağıt üzerindeki sayı ile boya sayısının aynı olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Sayıların bulunduğu alan eğer çok büyük is o halde büyük ve geniş bir fırça tercih etmeniz gerekir. Bu sayede boya darbe izleri de kalmayacaktır.
  • Sayıların olduğu alan küçük ise o halde küçük bir boya fırçası kullanmanız gerekir. Çünkü büyük boya fırçaları küçük alanlarda boyanın taşmasına neden olur.
  • Her renk geçişinde ilk olarak boya fırçanızı temizlemeniz gerekir. Diğer boyamaya geçtiğinizde boyanızın renk tonunu bozmayacaktır.
  • Yanınızda bir adet su kabı bulundurmanız da gerekir. Bu sayede sayılarla boyama yaparken, boya taşması riskine karşı hazırlıklı olacaksınız.

Tüm bu konulara dikkat ederek sizler de harika şekilde boyama işlemleri yapabilirsiniz.