SU KUYUSU BAĞIŞI İÇİN NEDENLER

SU KUYUSU BAĞIŞI İÇİN NEDENLER

Suya hasret yaşayan topraklara yardım elinizi uzatmak için vakıfları kullanabilirsiniz. Güvenilir olarak hizmetlerini sürdürdüğünden emin olduğunuz vakıflar üzerinden bağışta bulunabilirsiniz. Haftanın her günü ve günün her saatinde işlemlerinizi tamamlamanız mümkündür. Az çok demeden bağışta bulunarak direkt olarak kendiniz bir su kuyusu açtırabilir ya da su kuyusu hissesi alabilirsiniz. Su kuyusu açtırma amacıyla yaptığınız bağış sonrasında, açılan su kuyusuna adınızın yazılı olduğu tabela asılır. Bu görüntüler size iletişim kanalları vasıtasıyla gönderilir.


Su Kuyusu Bağışı için Sen Seçildin

İnsanların suya erişimini daimi kılmak için güneş enerjisi ile çalışan su kuyularının açılmasını sağlayan kurumsal vakıflar bu sayede sürdürülebilirlik sağlar. Bir yudum su için kilometrelerce yol yürüyen insanların çaresizliğine çare olmak için siz de elinizi taşın altına koyabilirsiniz. İnsanlar yeterli miktarda su içmediği için hem sağlıklarını kaybediyor hem de susuzluktan kaynaklı olan hastalıklar ile mücadele ediyor. Çamurdan su içen bir Müslüman kardeşimize destek olmak ve onların hayatını iyileştirmek için mutlaka su kuyusu bağışı ile harekete geçmelisiniz.

748 Milyon Kişi Temiz Suya Erişemiyor


748 milyon kişinin temiz suya erişemediği günümüzde ihtiyacı olan insanların sesi olmak zorundasınız. Tek başıma ne yapabilirim diye düşünmeden, iyilik hareketine ortak olarak siz de dünyada gerçekten iz bırakacak bir güzellik yapabilirsiniz. Bu vakıflara bağışta bulunarak içiniz rahat bir şekilde başınızı yastığa koyabilirsiniz. İyilik edip iyilik bulmak istiyorsanız, Allah’a yakınlaşmak istiyorsanız, dünyada adaleti bir kelebek etkisi olarak da olsa hissettirmek istiyorsanız su kuyusu bağışında bulunabilirsiniz. Bir insanın kana kana su içmesi, temizlenebilmesi, üretebilmesi, kısacası yaşayabilmesi için ihtiyacı olan suya erişimde sizin de katkınız olabilir.