Taksi Plakası Kiralama Fiyatları

Taksi Plakası Kiralama Fiyatları

Taksi plakası sahibi olmak son yılların en fazla kazanç getiren yatırım araçlarından biri oldu, ancak fiyatlardaki yükseliş ne yazık ki herkesin plaka sahibi olmasının önünde engel olarak duruyor. Eğer siz de ekmeğinizi şoförlük yaparak kazanıyorsanız ve kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız taksi plakası kiralayabilirsiniz. Kiralık taksi plakası fiyatları hakkında bilgi almak ve plaka kiralamak için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret edebilirsiniz.

Taksi Plakası Kiralama

Mesleği taksi şoförlüğü olan ve kendisine ait bir taksisi olmayan pek çok şoförün hayali bir plakaya sahip olmak ve kendi adına çalışmaktır. Her şehrin kendi fiyat algoritması olsa da taksi fiyatları birbirine yakın seyretmektedir. Hangi şehirde olursanız olun eğer amacınız plaka sahibi olmaksa ve yeterli birikiminizin olmadığı için plaka satın alamıyorsanız kiralamayı tercih edebilirsiniz. Yine şehirden şehre değişiklik gösterse de plaka kiralama fiyatları 8 ila 10 bin lira arasındadır.

Plaka Kiralayan Şoförün Sorumlulukları

Plaka kiralayan bir şoför, aracın her türlü bakım ve onarımı ile ilgilenmek zorundadır. Araç sahibi kiraya verdikten sonra araçla ilgili hiçbir şeyin sorumlusu değildir. Kaza, tamir, bakım vb. şeyler kiralayan kişi tarafından yapılır. Aracı kurum tarafından bir araya getirilen mal sahibi ve kiracı karşılıklı beklentilerini kira sözleşmesinde ifade ederler. Kira sözleşmesinde kira bedeli ve kira süresi mutlaka bulunmak zorundadır. Bunun dışında bulunması istenen şeylere özel olarak sözleşmede yer verilebilir. Taksi plakası kiralamak için ikametgah belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, ehliyet, adli sicil kaydı ve kefil gerekir. Kira sözleşmesi yapılmadan hem plaka sahibi açısından hem de kiralayan şoför açısından aracın el değiştirmemesi gerekir. Taksi plakası fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak, plaka satmak veya kiralamak için online firmaları ziyaret edebilirsiniz.