İş Elbisesi Kiralama

İş Elbisesi Kiralama
İş elbiselerinin tedarik edilmesi firmalar için oldukça maliyetli olmaktadır. Bu kıyafetler her personelin bedeni, sektörün içerdiği riskler göz önünde bulundurularak imal edilmektedir. Özellikle çalışan personel sayısının çok fazla olduğu firmalarda iş kıyafeti satın almak azımsanmayacak kadar çok maliyet anlamına gelir. Ancak son yıllarda firmalar daha ekonomik olduğu gerekçesi ile elbise kiralama yöntemini tercih ediyor. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Elbise Kiralamak Firmalar Açısından Mantıklı Mıdır?

Firmalar tarafından iş kıyafetlerinin kiralanması oldukça mantıklıdır. Çünkü standart ve müşteriye özel tasarımlar ile daha ekonomik bir şekilde iş kıyafeti temin etmenize yardımcı olur. Kiralanan iş elbiselerinin gerekli temizliği yapılmıştır ve oldukça hijyeniktir. Ekolojik kumaşlardan üretilen bu iş elbiseleri firmalar için hayat kurtarıcı öneme sahiptir.

İş Elbisesi Tercihi Neye Göre Yapılmalıdır?


Kurumsal yapınızdan evvel kıyafet seçiminde dikkat edilecek husus faaliyet gösteren sektördeki risklerdir. Kıyafetler bugün en çok da güvenlik amacı ile kullanılmaktadır. Örneğin karanlıkta çalışmakta olan karayolları personelinin kıyafetlerinde reflektör bulunması gerekirken kaynak işinde çalışan personelin ise kıyafetinin ısı ve alevlere karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Yine demir işçilerinin ayakkabılarının dayanıklı ve demir düşmesine karşı duyarlı olması gerekmektedir. Bu sebeple öncelikle sektörel risk analizleri yapılmalı ve daha sonra kıyafet tercih edilmelidir. Ayrıca talep ettiğiniz özellikleri firmaya ilettiğiniz takdirde, tasarımcılar tarafından firmanıza özel olarak kıyafet imal edilmektedir.