Liposuction Kimlere Yapılır?

Liposuction Kimlere Yapılır?

Liposuction yaptırmadan önce mutlaka bir uzman doktor görüşü almanız şarttır, bu yöntem bir zayıflama yöntemi olmadığını belirtelim. Bu yöntem sadece bölgesel incelmeyi ve vücut hatlarını daha düzgün olmasını sağlar. Eğer bir kilo probleminiz varsa kontrollü bir diyet ve spor programı ile kilo fazlanızdan kurtulmanız liposuction yönteminden daha iyi bir seçenek olabilir. Gelelim liposuction kimlere yapılır sorusunun yanıtını vermeye. Sistemik bir sağlık problemi olmayan ve hamile ya da yeni doğum yapmış olmayan herkese uygulanabilir. Ancak kronik hastalıklar yani kalp hastalığı, diyabet vb. Sistemik sağlık problemleri olan kişilerde mutlaka riskler belirlenmeli ve tehlike oluşturabilecek durumlara karşı gerekli önlemleri almalısınız. Belli bir yaş uygulamanın yapılmasına engel olmasa da deri elastikiyeti yaşa bağlı olarak kaybolur. Bu nedenle de bazı ileri yaşta olan hastalara uygulanamaz.

Liposuction Nedir?

Fazla kilo gibi bir sorunu olmayan ancak bölgesel olarak yağlanmalara sahip olan ve zayıflama yöntemi ile çözülemeyen aşırı yağ dokusunun uzaklaştırılması için uygulanan cerrahi yöntemdir. Liposuction halk tabiri ile yağ aldırma olarak da tanımlanır. Bu yöntem vücuda daha iyi bir form verilmesine olanak sağlar. Özellikle kalça, basen, karın, bel gibi kolaylıkla giderilmeyen bölgesel fazlalıklarının görüldüğü bölgelere uygulanmaktadır. Ayrıca liposuction en çok uygulanan ve en popüler estetik operasyonlardan biridir. Liposuction hakkında daha fazla bilgi için online adresleri ziyaret ederek iletişime geçebilirsiniz.

Liposuction Sonrası İyileşme Süreci

Liposuction yaptırdıktan sonra iyileşme süreci en çok merak edilen konulardan birisidir. Liposuction sonrasında özel olarak üretilen korseler kullanılır. Korse kullanımı alınan yağ dokusu miktarı ve kişilere göre takriben 4 ila 8 hafta arası kullanılmak durumundadır. Bu işlemden sonra ödem ve morlukların görülmesi olağandır. Ancak zamanla ödem ve morluklar kaybolur. İşlemden 1 hafta sonra dikişler alınır ve üç hafta sonra işe ve günlük hayata dönülmesinde sakınca yoktur. Uygulamadan yaklaşık 3-4 hafta sonunda normal egzersizlere dönülebilir.