İmplant Tedavi Süreci Nasıl İşliyor?

İmplant Tedavi Süreci Nasıl İşliyor?

İmplant tedavisi kesin çözümler alınabilecek bir prosedürdür. Titanyum adı verilen bir malzemeden imal edilen vidalar öncelikle çene kemiğine sabitlenir ve vida kemik ile uyum sağladıktan sonra yaklaşık 3.5 ay içinde diş takılır. İmplant fiyatı pek çok sebepten ötürü değişiklik göstermektedir. Öncelikle sizleri ön muayene için kliniğimize bekliyoruz. Yaptığımız muayene esnasında ağız içi durumunuzun implant tedavisine uygun olup olmadığı kontrol ediyoruz. İmplanta kombine edilecek tedaviler varsa öncelikle bunları yapıyor, ağız içi durumunuzu implanta hazır hale getiriyoruz. Daha sonra vidaları çene kemiğine sabitliyoruz. İmplant tedavisini lokal anestezi ile acısız ve ağrısız hale getiriyoruz. Çene kemiğine yerleştirilen vidalar, uyum sağladıktan sonra zirkonyum ya da porselen malzemeden imal edilen diş protezlerini yerleştiriyoruz. Bu prosedür uygulama ve iyileşme bakımından zaman gerektirmektedir. Bu sebeple hastalarımızın sabırlı olmaları gerekiyor. Uzman kadromuzla sizleri eski görüntünüze kavuşturmak ve başarılı sonuçlar elde etmek için çalışıyoruz.

İmplant Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

- Yapılan ön muayene sonrası hastanın implant tedavisi için kemik durumunun uygun olmadığı görülürse farklı bir tedavi uygulanır. Buna kemik grefti adı verilir. Böylece çene kemiği kalınlaştırılır ve kemik prosedüre uygun hale getirilir.

- Tıbbi gerekliliklerden ötürü dişlere ayrı ayrı implant gerekir. Bu durumda da implant fiyatı artar.

- Tedavi süresince protez diş uygulaması yapılacağından bahsettik. Zirkonyum ya da porselen maddeye göre fiyatlar değişmektedir.

- Tedavi aşaması tamamlandıktan sonra iyileşme süreci uzun olabilir ve düzenli kontrol gerekir.

- Şayet çeşitli sebeplerden dolayı sinüsler aşağı doğru sarkmışsa kaldırılması için yine bir tedavi uygulanması gerekecektir.

- İyileşme süreci uzadığında hastanın yemek yeme faaliyetlerinin aksamaması için geçici çözümler bulunur. Bu da fiyatı artıracaktır.