Trabzonspor Hakkında

Trabzonspor Hakkında

Trabzonspor, 2 Ağustos 1967 tarihinde kurulmuştur. Spor kulübü bünyesinde tüm ülkenin tanıdığı futbol takımı ile, bir adet basketbol ve bir afet de hentbol takımı bulunmaktadır. Trabzonspor, şampiyonluğu elde etmiş ilk Anadolu kulübü olması nedeniyle spor tarihine geçmiş bulunmaktadır. Ancak Trabzonspor haberleri takip edildiğinde görülebileceği gibi, sadece futbol ve basketbolda etkin değildir. Spor kulübü, yüzme, atıcılık ve judo sporları ile de profesyonel düzeyde ilgilenmektedir.

Trabzonspor Şampiyonlukları

Trabzonspor'un futbol alanında yedi ayrı şampiyonluğu bulunmakta olup, bunların altı adedi erkeklere aittir. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi, şampiyonlukları sadece futbol ile sınırlı değildir. Nitekim Trabzonspor basketbol takımı, 2015 yılında Euro Challenge bünyesinde final karşılaşmalarında oynamıştır. Trabzonspor haberleri, her spor dalında taraftarlarının yüzünü güldürecek kadar çok sayıda ve çeşitlidir. Futbol takımının resmi renkleri ise, bilindiği üzere koyu bordo ve açık maviden oluşmaktadır.

Trabzonspor Haberleri

Spor kulübünün 2003 yılından bu yana yayınlanan bir adet resmi dergisi de bulunmaktadır. Derginin ismi “Trabzonspor Dergisi” olup, dağıtımı bizzat spor kulübü tarafından yapılmaktadır. Yine, bir dönem kendi adını taşıyan bir cep telefonu hattı da olmuştur. Trabzoncell isimli ürün, oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşmıştır. GNC, Sarar, Yurtiçi Kargo, İstikbal ve Türk Telekom, takımın ana sponsorları arasındadır. Medical Park ise, basketbol takımının sponsorluğunu üstlenmiştir. Trabzonspor, sporun her alanında birbiri ardına başarılara imza atmaya devam etmektedir.