Huzurevinin Görevleri Nelerdir?

Huzurevinin Görevleri Nelerdir?

Huzurevlerinin Görevleri Nelerdir?

Gerek devlet huzurevlerinin gerekse de özel statüde hizmet veren huzurevlerinin tümünün asli görevi çatısı altında konuk ettikleri bakıma muhtaç kişilerin tüm bakım hizmetlerini mümkün olan en iyi koşullar altında yerine getirmektir. Eskiye oranla artık günümüzdedenilince yaşlı insanların çok daha rahat yaşadıkları ve günlerini çeşitli etkinlikler ile daha kaliteli geçirdikleri ortamlar akla gelmektedir. Her huzurevi kayıt işlemlerini gerçekleştirdiği yaşlı kişilerin günlerinin dolu dolu geçmesini sağlamakla yükümlüdür ve bu amaçla çalışmalar gerçekleştirmek zorundadır. Yine huzur evleri ilgili kanunlarla belirlenen yasal zorunlululara uymalı ve yaşlı kişilerin sağlık durumlarını da takip etmelidir.

Huzur Evine Nasıl Başvuruda Bulunabilirim?

Huzurevi başvurusu konusundan önce hangi huzurevine kayıt olacağınıza karar vermeniz çok daha önemlidir. Bugün İstanbul başta olma üzere pek çok şehrimizde huzurevi statüsünde hizmet veren kurum ve kuruluşlar bulunmakla beraber her birinin hem yıllık ücreti hem de sunmuş olduğu hizmetler çok farklıdır. Huzurevi ücretleri ilgili huzurevinin özel mi yoksa devlete mi bağlı olup olmadığı, burada gerçekleştirilen sosyal aktiviteler, üyelere sunulan hizmetler ve kalınacak odanın kaç kişilik olduğu gibi farklı pek çok kritere göre belirlenmektedir. Ancak unutulmaması gereken bir gerçek vardır ki o da çok düşük fiyatlarla hizmet sunan kurumlarda mutlaka bu fiyat farkının kaliteden kaynaklandığıdır. Kararınızı verdikten sonra ilgili kurumun iletişim bilgileri üzerinden ulaşarak hem huzurevi kayıt şartları hem de huzurevi kayıt belgeleri hakkında detayıl bilgi edinebilirsiniz.

Huzurevinde Yaşamaya Alışabilir Miyim?

Özellikle de evde tek başına yaşayan yaşlı kişiler için huzurevine adaptapsyon sıkıntısı yaşamak söz konusu değildir. Sürekli olarak sizinle ilgilenen, isteklerinizi yerine getiren, yapacağınız her işin planlı ve programlı olduğu bir ortam tüm yaşlıların ortak isteğidir. Yine kurulan arkadaşlıkları huzurevlerinde kalan kişilerin birbirleri ile sürekli olarak paylaşımda bulunmalarını sağlayarak hem kuruma hem de bu ortama olan bağlılığı zamanla arttırmaktadır. Ailesinin yanında kalan ancak huzurevine yerleşen kişiler için ise ilk bir kaç hafta zorlu geçebilir. Ancak zamanla edindiğiniz yeni arkadaşlarınız size yaşadığınız zorlukları aşmak konusunda yardımcı olacaktır.

www.nezihhuzurevi.com