NVR İp Kamera Yazılım Sistemleri Nedir?

NVR İp Kamera Yazılım Sistemleri Nedir?

Nvr ağ kayıt yazılımları kameralarda, kaydetme, video aktarma ve olay yönetimleri işlevlerini gerçekleştirmektedir. Özellikle de okul taşıtlarında koltuk işgal sensörü gibi son zamanlarda sıklıkla kullanılarak bütün araçlarda yer alan bir sistemdir. Bu sistemleri kullanıcılar ise video kaydetme işlemlerini sürekli olarak, programlı olarak, alarm durumlarında ya da hareket algılanması durumlarında kayıt etmektedir. Ayrıca istenilen bütün alanlarda güvenlik açısından sıklıkla kullanılarak tercih edilen ürünler arasında ilk sıralarda yer almaktadır

NVR Donanımları Nedir?

Genellikle analog video akışlarını dijitalleştiren DVR'nin aksine NVR sistemleri dijitalleştirilmiş olan video görüntülerini ip ağlarından almaktadır. Buna göre de DVR'nin analog akışlarının yakınlarından bir yerde bulunması ve yer alması gerekirken, NVR ağ üzerinde ki herhangi bri yerlere de konumlandırılabilir olması ve aynı zamanda bütün kullanıcılar tarafından kısa sürede ve kolaylıkla kaydedilebilir videolara erişilmektedir. Okul taşıtlarında koltuk işgal sensörü gibi kaydedici cihazlarda son zamanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Ağ Video Kodlayıcılar Nelerdir?

İzleme sistemleri ve yazılım programları ağlara dahil etmek için ilk olarak önceden takılı olan analog kameralarının değiştirilmesi gerekmemektedir. Buna göre kodlayıcı analog kameralardan gelen video sinyallerinin İP ağları üzerinden aktarılabilir olması için analog video sinyallerini dijitalleştirerek ağlara göndermektedir. Bu sistemler ise koltuk işgal sensörü gibi özellikle de okul taşıtları ve otobüs gibi yolcu taşıma araçlarında sıklıkla tercih edilerek kullanılmaktadır.