Raid Veri Kurtarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Raid Veri Kurtarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Raid kısaca bilgisayardaki mevcut depolama alanını arttırmak için diskler arasında veri kopyalama ya da paylaşımı sağlayan birden fazla HDD diskin kullanılması ile yapılan veri depolama sistemidir. Özellikle kamu kuruluşları ve özel şirketler Raid sisteme sahip sunucuları kullanmaktadırlar. Farklı sebepler ile Raid depolama ortamında arıza oluşabilmektedir. Bunun sonucunda veri kaybı meydana gelir. Raid sisteminin hata vermesine çeşitli nedenler sebep olabilir. Bu sebeplerin başında aşağıdakiler gelmektedir.

  • Biçimlendirilmiş bölümler
  • Yanlışlıkla veri silme
  • Dosya sisteminin bozulması
  • Yanlış Raid yeniden oluşturma
  • Denetleyici hatası
  • Güç dalgalanması
  • Tekli ya da çoklu sürücü arızalanması

Bu problemleri ortadan kaldırarak Raid veri kurtarma işlemini gerçekleştirmek için farklı programlar mevcuttur. Ancak teknik destek almadan bilgisayarınıza yapacağınız müdahaleler daha fazla hasara ve kaybolan verilerin tamamen silinmesine neden olabilir. Özellikle kaybolan verilerin kritik değeri varsa mutlaka teknik destek almanız gerekmektedir. Bunun için gerekli sertifikalara sahip güvenli Raid veri kurtarma şirketlerinden profesyonel destek almalısınız.

Sertifikalı Raid Onarım ve Veri Kurtarma

Özel kurumlar ile devlet kuruluşlar için Raid sisteminde oluşan beklenmedik arızalar: yapılan işlemlerin aksamasına neden olur. Peki Raid veri kurtarma nasıl yapılır? İnternet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar, yıllardır veri kurtarma hizmeti veren profesyonel bir şirkettir. Bünyesinde yıllardır kendi alanında tecrübe edinmiş deneyimli Raid uzmanları bulunmaktadır. Özel Raid kurtarma laboratuvarı ile tüm veri kurtarma işlemlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Eğer siz ve işletmeniz için kritik değere sahip verileriniz Raid sisteminde meydana gelen bir arıza ile silindi ya da erişilemez halde ise online firmalar, hızlı geri dönüş süresi ve 7/24 acil servisi ile daima güvenli kurtarma hizmeti sunmaktadırlar. Alanında uzman teknisyenlerimiz ile hasarlı Raidlerden en kısa sürede kaybolan veriler geri getirilebilir.