Gergi Tavan Modelleri Ve Fiyatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gergi Tavan Modelleri Ve Fiyatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gergi tavan çalışmaları son zamanda mimari alanda özellikle mekanların iç tasarımlarında görkemli görselleriyle karşımıza çıkmakta.Tüm gergi tavan çeşitliliğine internet sayfalarından erişebilirsiniz. Tavana esnetilmiş alüminyum profil ve kumaş germe teknikleriyle uygulanan bu sistemler alttaki ana başlıklar altında incelenmektedir.

Gergi Tavan Modelleri Ve Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

  • Dijital baskı modelleri; bu modelde tavan gergisi üzerine dijital baskı teknikleriyle yüksek çözünürlükte resimler basılmaktadır. 100’lerce desen ve çeşitlilikteki baskı cinsi sayesinde mekanların konseptlerine en uygun motif, renk ve görseller seçilebilmektedir. Sözgelimi; masmavi bir akvaryum, yemyeşil bir botanik bahçesi, çiçek tarhı, ya da etkileyici 3 boyutlu fantastik bir figürden her hangi biri seçilebilir. Ayrıca bu tercihler ev dekorasyonunuzda yer alan mobilya, halı, perde ve oturma grubu gibi eşyalarla uyumlu şekilde de tasarlanabilir.
  • Lake dokulu gergi tavan; lake dokulu gergi tavan modelleri , şık ve parıltılı bir efekte sahip olduğundan bu tarz dekorasyonlarla da oldukça uyumludur. Mekanlardaki şatafatlı duruşun tavanlarda da sürdürülebilir bir güzellikle devamını sağlar. Lake dokulu gergi tavan sistemleri, düz ve desensizdir. Geniş bir renk skalasına sahip ürünlerdendir. 3 boyutlu olarak da tasarlanabilir. Alışveriş merkezleri, oteller, hastaneler ve iş merkezlerinin dekorasyonu için önerilir.
  • Transparan gergi tavan modelleri; ‘ışık dokulu’ diye de adlandırılan bu modeller doku bakımından oldukça sade fakat bir o kadar da etkileyici bir stile sahiptir. Alçı kutulama ve ışık bandı gibi uygulamalarla birlikte tercih edilir.
  • Portatif gergi tavan; gergi tavan sistemlerinde normalde tavanlarda 15 cm derinliğinde havuzlar açılması gerekirken, portatif gergi tavan uygulamasında inşaat kirliliği yaratmadan kolay ve hızlı gergi tavan teknikleri uygulanabilir. Derinlik ölçüsü 9 cm olan tavan yüksekliğinde bile mekanların derinliğini aşağı çekmeden uygulanmaktadır. Uygulama yapılacak yerin hacmi, tercih edilen doku, desen ve baskı türevinin yanı sıra işçilik derecesi de fiyatı belirleyen segmentlerdendir. Yanı sıra ev, ofis tarzındaki ortak alanlar ve dış mekanlar için az maliyetli ve çok kaliteli bir tasarım ürünüdür.