Reçetesiz İlaçların Reklamı Yapılabilir mi?

Reçetesiz İlaçların Reklamı Yapılabilir mi?

İlaç kullanımı reçetesiz yapılmalıdır, vitamin ve mineral içerikli ilaçlar hariç diğer ilaçlarda reklam yalnızca firmanın hastane, doktor ve sağlık bakanlıklarına ilacın tanıtımını yapmak amaçlı geçerlidir. Birçok hastane ve hekimliklerde bazı hastalıklar için geliştirilen ilaçların reklamlarını ve afişlerini görebilir. Ancak kullanım yine doktorun tavsiyesiyle mümkündür. Aslında ilaç reklamlarında en büyük amaç tüketicinin bilinçlendirilmesidir. Türkiye’de ilaç reklamı yasağı henüz devam etmektedir. Ancak yasanın değiştirilmesi ile ilgili yasa görüşmeleri devam etmektedir.

Bilinçli İlaç Tüketimi için Reklamın Önemi

Bilinçli ilaç tüketiminde reklamın önemi büyüktür. Grip ve soğuk algınlıklarında hemen antibiyotik kullanmamak afişlerde sık sık karşılaştığımız bir reklam şeklidir. Sürekli antibiyotik kullanımı bağışıklık sistemini de zayıflatır. İlacı neden ve hangi durumlarda kullanıp kullanmayacağımız konusunda farkındalık yaratan bu reklamlar yalnızca hastalar için değil doktorlar için de bir bilinçlendirme tarzıdır. Rekabet ilaç ve sağlık sektöründe de son derece hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Sizin ürünümüze ve firmanıza özel reklam çalışmaları için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Firmalara Özel İlaç ve Tıbbi Cihaz Reklamları

Reklamlarda dikkat çekicilik için yaratıcı ve güncel fikirler öncelikli olmalıdır. Ürünü ve firmayı tanıtan ve özleşen tasarımlarla tüketicinin dikkatini çekmek en önemli amaçtır. Tıbbi cihazlar, medikal sağlık ürünleri ve en doğru ilaç tanıtımları ile erken teşhis ve hayat kurtarmak doğru orantılıdır. Firmanıza özel profesyonel tasarımlar için online firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.