Nasıl Araba Yarışçısı Olunur

Nasıl Araba Yarışçısı Olunur

Birçok insan bir yarış arabası sürücüsü olmayı hayal ederken, çok azı aslında heyecan verici ve tatmin edici bir kariyer olabilecek olana atılmak için gerekli adımları araştırıyor. Arabaları ve araba sürmeyi seviyorsanız, küçük araba başlatmak ve suları test etmek tamamen mümkündür, böylece yarış arabası sürüşünün sizin için uygun olup olmadığını görebilirsiniz.

Yarış hakkında bilgi edinin

Yerel yarış pistinde pro-level etkinliklerde veya daha küçük topluluklardaki kir pist etkinliklerinde yarışlara katılarak yarış arabası sürüşü hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. En sevdiğiniz yarışçıları takip edin ve geçmişleri ve başarıya giden bireysel yolları hakkında bilgi edinin. Gerekli güvenlik özellikleri de dahil olmak üzere, okuyun, videoları izleyin ve araçların nasıl çalıştığının mekaniği hakkında bilgi edinin. Go-kartlar sadece çocuklar için değildir - birkaç go-kart seviyesi varken daha büyük, daha hızlı araçlar, araç yarışlarının programladığınız bir şey olup olmadığı konusunda size gerçek bir anlam kazandırabilir. Her boyuttaki go-kart pistlerini ziyaret edin ve sürüş alıştırması yapın. Bir şeyleri bir üst seviyeye çıkarmak için sürekli kendinizi zorlayın ve reaksiyon süreniz gibi şeylere dikkat edin; diğer sürücülerin hareketlerini tahmin edebilme ve manevra yapma yeteneğiniz; ve gergin durumlarda bile, sakin ve odaklanmış hatırlatma yeteneği. Çoğu yarış pisti, özellikle büyük şehirlerde, çeşitli yarış arabası sürüş dersleri sunar. Eğlenceli, başlangıç ​​seviyesindeki sınıflardan ciddi sürücüler için gelişmiş fırsatlara kadar çeşitlilik gösterir. Profesyonel bir pistte gerçek bir yarış arabasına binmek, profesyonel yarış dünyasına girmenin nasıl bir şey olacağı konusunda size gerçek bir anlam kazandıracak. Yerel parkurunuza dahil olmak, sektördeki insanlarla tanışmanıza da yardımcı olacak, bu da yolun önündeki fırsatlara kapı açabilecek.

Bir araba edin

Yarış arabasını bir sonraki seviyeye götürmek konusunda ciddiyseniz, eski model bir spor araba gibi bir araca yatırım yapın. Aracın ize hazır olmasını ve gerekli tüm güvenlik özelliklerine sahip olmasını sağlamak için profesyonel bir tamirci ile birlikte çalışın. Yerel pistinizde veya parkurunuzda açık pist süresinden yararlanın. Düzenli olarak çalışmak, potansiyel sponsorlar ve ekip sahipleri tarafından görülmenize yardımcı olacaktır. Amerika Spor Araba Kulübü gibi profesyonel bir organizasyona katılın. Başlangıç ​​ve gelişmiş yarış fırsatlarını nerede bulacağınızla ilgili bilgilerin yanı sıra çok sayıda kaynağa erişim kazanacaksınız.Bölgenizdeki etkinliklerden faydalanabilecek, kendi seviyenizdeki diğer sürücülerle iletişim kurabilecek ve amatör etkinliklerde rekabet etme şansına sahip olacaksınız. Profesyonel bir yarış arabası şoförü olarak hayatınızı kazanmasanız bile, yine de rekabetçi bir yarış tutkunu olabilirsiniz.